• Rabadi Plus baklava dilimleme modeli kullanıcı dostu ve basit arayüze sahiptir. Tüm işlemlerinizi dokunmatik LCD'den yönetebilirsiniz.
  • Rabadi Plus baklava dilimleme modeli giriş kısmında ki sensör sayesinde çalışmadan önce giriş haznesinin önünde her hangi bir objenin olmadığını kontrol ederek kullanıcıyı korumaktadır.
  • Rabadi Plus'ın dilimleme modeli alışa gelmişin tersine bıçaklar aşağıda sabit duran tepsiye doğru inerek dilimlemez. Aksine bıçak seti tavanda sabit olup dilimlenecek tepsiyi aşağıdan yukarıya doğru hareket ettirerek hassas, hamuru ezmeden ve mükemmel olarak dilimler.
  • Rabadi dilimleme makinelerinde 2 adet kesim bölümü vardır. Sadece baklava kesimleri 2 bölümü kullanarak kesilir. Örneğin 1. bölümde uzunlamasına kesilir (3sn), sonra 2. bölümde enine dilimlenir (3sn).Unlu ve sütlü mamullerin dilimlemesi için tek bölüm yeterlidir. Enine ve uzunlamasına dilimleme aynı bölümde tek seferde yapılabilir.
  • Diğer dilimleme makinelerine göre en büyük avantajı her bir bıçak setinin bir masa çekmecesi gibi bir kalıba yerleştirilmiş olmasıdır. Değiştirme esnasında çekilerek alınır ve diğer bıçak çekmeceside aynı yere kısa sürede yerleştirilir ve dilimlemeye hazır hale gelir. Her bir bıçak seti 20 /30 saniye gibi kısa bir zamanda değiştirebilinir.
  • Kare şekilli tepsiler içinde bulunan unlu ve sütlü mamullerin dilimlemesi için, tek bölüm yeterlidir. Enine ve uzunlamasına dilimleme aynı bölümde 2 işlemde yapılabilir.
  • Dilimleme bıçak seti ebadı, tepsi ebadı ile orantılıdır. Örneğin 40 x 60 cm lik tepsi dilimleme bıçak seti kullanıldığı zaman 40 x 60 cm den daha küçük çaplardaki ama mimum 10 cm kadar tepsilerin hepsini dilimleyebilir. Bir tarafı 40 x 60 cmdendaha büyük tepsiler dilimlenemez.
  • Ufak tepsileri de dilimler. Örneğin 20 x 20 cm lik minik baklava tepsileri 60 x 40 tepsi içine uzunlamasına 3 adet ve enide 2 adet toplam 6 adet yerleştirilir ve Rabadi dilimleme makineleri minik tepsilerin hepsini aynı anda hepsini birden dilimleyebilir. Bunun için bıçak setininin özel yapılması gerekir.
 
× Mesaj Atın